Студенческий портал  
  Регистрация или вход 
Навигация
Статистика


Rambler's Top100

Превет студенты
РАЗДЕЛ - СКАЧАТЬ ФАЙЛЫ[ Начало раздела | Новые файлы | Популярные файлы | Добавить файл ]

Реферат на тему Тарас Шевченко


Автор файла:   [mail] [url]Рейтинг: 4.0/33
Размер файла: 68.20 KBДата публикации: 22.01.2008
Версия: Скачали: 1049

Шевченко – основоположник нової української літератури. Шевченко є основоположником нової української літератури і родоначальником революційно-демократичного напряму. Саме в його творчості повно розвинулися ті начала, які стали провідними для передових українських письменників другої половини ХІХ – початку ХХ століть. Тенденції народності й реалізму були вже властиві в значній мірі і творчості попередників Шевченка. Тарас Шевченко перший в українській літературі виступив як істинно народний поет, твори якого з усією повнотою відбили почуття й думки трудящих мас, їх віковічні визвольні прагнення.

Попередники великого поета в українській літературі в своїх творах критикували окремі явища тогочасного життя, як-от: знущання поміщиків з селян, хабарництво чиновників. Шевченко ж виступив як грізний суддя і обличитель усього самодержавно-кріпосницького ладу, як непримиренний ворог поміщиків і царизму. У його творах змальований новий позитивний герой – борець проти самодержавно-поміщицького ладу, борець за щастя народу.

Творчість великого народного поета внесла в нашу літературу незнане багатство тем і жанрів, прилучила її до кращих досягнень світової літератури. Шляхом Шевченка пішли найвидатніші передові українські письменники наступного часу – Марко Вовчок, Панас Мирний, Іван Франко, Павло Грабовський, Леся Українка та інші...

Сообщить о недоступном файле Сообщить о недоступном файле

 
 

[ Назад | Начало ]